Türkiye’de En Çok İzlenen 10 Yerli Dizi (2018)

Merhaba en çok izlenen diziler takipçileri

Başlıkta da belirttiğim gibi bu yazıda 2018 yılında Türkiye’ de en çok izlenen dizileri sizlerle paylaşacağım. Kaynağımızın detaylarına göre Türkiye’de hafta içi Televizyon ve İnternet üzerinden dizi izleyen sayısı yaklaşık 35 Milyon kişi olduğu belirtilmiştir.

Listemizde yer alan dizilerin 2018 Yılı Ocak, Şubat ve Mart ayındaki verilerden oluştuğunu da belirtelim. Listemizde ayrıca hangi dizi hangi kanalda ve hangi saatlerde izleyiciyle buluşuyor en çok izlenen diziler sitesi olarak sizin için araştırdık.

Verilere göre listedeki dizilerin sıralaması aşağıdaki gibidir.

1. Sen Anlat Karadeniz – ATV (2018)

Çevremde de bayağı bir izleyicisi olan dizi olan Sen Anlat Karadeniz Atv ile izleyiciyle buluşuyor.

Sen Anlat Karadeniz dizisinin konusu ise ; Geçmişte para karşılığında birisine verilen Nefes ile onu himayesine alıp koruyan Tahir ile aralarında yaşanılan aşkı ve Tahir’in ailesi ile olan mücadelesi gösteriliyor.

Dizinin İmdb puanı : 7,4 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : ATV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati : Her Çarşamba – 21:00

En Son Bölüm : 21. Bölüm (Sezon Finali) / 1 Sezon

2. Diriliş Ertuğrul – TRT 1 (2014)

2014 yılından beri TRT dizilerinden biri olan Diriliş Ertuğrul dizisi tarih dizisi  kategorilerden birisidir.

Diriliş Ertuğrul dizisinin konusu : Tarihten de bildiğimiz gibi Osmanlı Devletinin kurulması ve geniş coğrafyalarda hüküm sürmesi yaklaşık olarak 6 asır gibi bir süre ile oluşmuştur. Dizi Osmanlı Devletinin kuruluş aşamalarında oluşan zorluklara ve o süreçte yaşanılan savaşlara yer vermektedir. Her sezon başka bir konu ile izleyiciyle buluşmaktadır.

Dizinin İmdb puanı : 7,1 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : TRT 1

 Yayınlanma Tarihi ve Saati : Her Çarşamba – 20:00

En Son Bölüm : 121. Bölüm (Sezon Finali) / 4 Sezon

3. Kadın – FOX TV (2017)

Fox tv’nin en sevilen ve izlenilen diziler arasında yer alan Kadın dizisi ile listemize devam ediyoruz. 3.olarak lanse edilen dizinin konusu ve diğer ayrıntılarını en çok izlenen diziler ailesi olarak sizinle paylaşıyoruz.

Kadın dizisinin konusu : Başrol olarak oynayan Bahar’ı kocasının ölümünden sonra hayata bağlayan iki sebebi vardır bunlar; 7 yaşında olan Nisan ve 4 yaşında olan Doruktur. Hayatın bu zorluğunu çocukları ile neşe ve oyunlarla geçinmeye çalışan Bahar’ın yaşadığı sıkıntılar ve ailesi ile olan hikayesini anlatmaktadır.

Dizinin İmdb puanı : 7,4 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : FOX

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Salı – 20:00

En Son Bölüm : 32. Bölüm (Sezon Finali) / 1 Sezon

4. Söz – STAR TV (2017)

Star tv de yayınlanan macera içerikli ve savaş konulu olan söz dizisi izleyicileri ekran başına çeken dizilerden en önemlilerden birisidir. Asker ve komutan ilişkisinin çok iyi anlatıldığı bu dizinin konusu ve diğer ayrıntılar aşağıda bulabilirsiniz.

Söz dizisinin konusu : Eşinin hain terör örgütleri tarafından öldürülmesi ve bu olay sonucunda terör örgütlerine karşı oluşturulan bir anti terör timinin başına geçip eşinin intikamını almak isteyen bir üsteğmenin ve silah arkadaşlarının karşılarına çıkan olayları anlatıldığı dizidir.

Dizinin İmdb puanı : 7,1 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : STAR TV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Pazartesi – 20:00

En Son Bölüm : 50. Bölüm (Sezon Finali) / 2 Sezon

5. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – ATV (2017)

Yeraltı dünyası ile ilgili dizilerden olan ve oldukça ilgi çeken aynı zamanda izlenilen dizilerden birisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi serimizin 5. sırasında yer almaktadır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin konusu : Henüz çocuk denilecek yaşta yeraltı dünyasının işleri ile tanışan Hızır bu dünyada kendi becerileri ile en tepeye geldiği süreçte yaşadığı sıkıntıları anlatıldığı bir dizidir. Aile kavramına çok önem veren bu kavramın en iyi şekilde yerine getiren Hızır ailesi için olduğu kadar çevresindekilere de bu karakterini kanıtlamıştır. Devlet’in gayri olmayan yollardan halletmek istediği işleri sözüne güvenilen Hızır’a verilmesi onun bu dünyada en büyük olmasını sağlayacaktır.

Dizinin İmdb puanı : 7,1 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : STAR TV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Salı – 20:00

En Son Bölüm : 107. Bölüm (Sezon Finali) / 3 Sezon

6. Çukur – SHOW TV (2017)

Çukur, İstanbul’un en belalı mahallerinden biridir. Oyuncu kadrosunun dinamikliği ve işlediği konu ile izleyicilerin ekran başında olmasını sağlayan dizinin konusu şöyle gelişmektedir.

Çukur dizisinin konusu : Çukur mahallesinin yönetimi Koçova ailesinin elindedir. Koçova ailesi bu belalı mahallenin yönetimini yaparken en dikkat ettiği ve karşı çıktığı konu mahallede uyuşturucuya izin vermemesidir. Ancak gözünü bu mahalleye diken ve uyuşturucuyu bu mahallede kullanmak isteyen diğer grupların bu mahalleye girmesiyle mevcut düzen bozulur.

Dizinin İmdb puanı : 8,4 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : SHOW TV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Pazartesi – 20:00

En Son Bölüm : 33. Bölüm (Sezon Finali) / 1 Sezon

7. Arka Sokaklar – KANAL D (2006)

Türkiye’nin belki en uzun soluklu dizilerinden birisi olan Arka Sokaklar yıllar geçtikçe izleyicisini yine ekran başına toplamaya devam ediyor.

Arka Sokaklar dizisinin konusu:  Türkiye’nin en iyi polisiye dizilerinden biri olan Arka sokaklar İstanbul Emniyet Müdürlüğünde asayiş biriminde görev yapan Rıza Baba’nın kaliteli bir ekiple birlikte terör, uyuşturucu, cinayet gibi konularla mücadelesini izleyicilere aktarılıyor. Suçlular ile mücadelenin yanı sıra aile hayatları diziye renk katmaktadır.

Dizinin İmdb puanı : 3,7 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : KANAL D

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Cuma – 20:00

En Son Bölüm : 485. Bölüm (Sezon Finali) / 12 Sezon

8. Savaşçı – FOX TV (2017)

Bir bordo bereli dizisi izlemek istiyorsanız Savaşçı dizisi sizin için en iyi dizi olabilir. Türkiye de en çok izlenen dizilerden birisi olan Savaşçı dizisinin konusu aşağıdaki gibidir.

Savaşçı dizisinin konusu : Dünyanın en zorlu şartlarında görev yapan askeri birim olan bordo berelilerin hayat ile mücadelesinin anlatıldığı bir dizi olarak ekranlara seyirciler ile buluşmaktadır.

Dizinin İmdb puanı : 6,2 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : FOX TV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Pazar – 20:00

En Son Bölüm : 48. Bölüm (Sezon Finali) / 1 Sezon

9.Aşk Ve Mavi – ATV (2016)

Evet yavaş yavaş serinin sonuna doğru geliyoruz. Emrah’ın başrol olarak oynadığı Aşk Ve Mavi dizisinin konusu ve diğer ayrıntıları şu şekildedir.

Aşk Ve Mavi dizisinin konusu : Ali, otuzlu yaşlarda zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için hapse düşen Ali tahliye olacağına yakın zamanlarda mektuplaştığı Mavi ile tahliye günü tanışır ve evlenmeye karar verirler. Mavi tesadüf olarak Ali’yi seçmemiştir. Mavi Ali’nin öldürdüğü Ahmet’in kardeşidir. Abisinin intikamını Ali ile evlenip düğün gecesi öldürmek ister…

Dizinin İmdb puanı : 4,7 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : ATV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Cuma – 21:00

En Son Bölüm : 69. Bölüm (Sezon Finali) / 2 Sezon

10. İstanbullu Gelin – STAR TV (2017)

Listemize her zaman prim yapan zengin oğlan fakir kız senaryolardan bir dizi olan İstanbullu gelin dizisi ile bitireceğiz. Detaylar;

İstanbullu Gelin dizisinin konusu : Bursa’da yaşayan bekar ve yakışıklı Faruk bir gün ansızın İstanbul’da yaşayan genç yaşta annesini ve babasını kaybeden güzel Süreyya ile tanışıp ve aşık olurlar. Bursa’ya gelin olarak giden Süreyya özgürlüğüne düşkün modern birisi olduğu için Faruk’un sahip olduğu geleneksel adetlere ters düşmektedir. Kayın validesi ve çevresinde onun statüsünü kazanmak isteyen kişiler ile mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Dizinin İmdb puanı : 7,1 / 10

Dizi Yayınladığı Kanal : STAR TV

 Yayınlanma Tarihi ve Saati :Her Cuma – 20:00

En Son Bölüm : 53. Bölüm (Sezon Finali) / 1 Sezon

Serilerin devamı veya sizin önereceğiniz dizileri ele alabiliriz . Sayfayı sürekli ziyaret etmenizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Serileri buradan takip edebilirsiniz.

Saygılarımla…

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


16 + thirteen =