En İyi 20 Yabancı Bilim Kurgu Dizisi (2018)

Merhaba, Sitemizde yeni yazılar yazmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda bilim kurgu kategorisinde izlenen en iyi yabancı bilim kurgu dizileri konusunu ele alacağız. En iyi yabancı bilim kurgu dizisi ile başladık devamında yeni kategorilerde, en iyi yabancı dizileri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

20-HUMANS (2015)

Robotların günlük hayatta insanlarla iç içe yaşadığı bir ortamı hayal edin. Çocuğunuz için bir robot eğitmen, yaşlı babanız için bir yardımcı daha bir çok yerde robotların olduğu dizi, robotlar ile ilgilenenlerin ilgisini çekebilir.

19-QUANTUM LEAP (1989)

Zaman yolcuğu ile ilgili bir dizidir. Meraklılarına duyurulur.

18-BABYLON 5 (1993)

2257 ile 2262 yılları arasında geçen bilim kurgu dizisi, insanlığın uzayda kolonileştiği ve pek çok uzaylı ırk ile temas kurduğu kurgusal bir geleceği konu alır.

17-FUTURAMA (1999)

FuturamaFox için Matt Groening tarafından yaratılmış, Groening ve David X Cohen tarafından geliştirilmiş Emmy Ödülü kazanmış bir Amerikalı sitcomu. Dizi New Yorklu pizza dağıtıcısı Philip J. Fry’ın, 21. yüzyılın başlangıcından saniyeler sonra dondurulup, 3000 yılında uyanmasıyla başlayan maceralarını konu eder.

16-COUNTERPART (2017)

Bir Casusluk Bilim Kurgu dizisidir.

15-THE OUTER LIMITS (1963)

14-ORPHAN BLACK (2013)

Bir yetim olan Sarah koşullara adapte olmaktadır.

13-THE TWILIGHT ZONE (1959)

Hayal gücünün ustaca kullanıldığı bir bilim kurgu dizisi. Ayrıca beşinci boyutun da konu edildiği bir dizi.

12-FIREFLY (2002)

2500’li yıllarda geçen dizi, nüfusun artışı ile birlikte yeni gezegenler keşfedip buralara yerleşmişlerdi.

11-FRINGE (2008)

İzlediğim bir dizi. Kesinlikle izlenmesi gereken en iyi yabancı bilim kurgu dizileri arasından biridir . Tavsiye ediyorum.

10-THE EXPANSE (2015)

Bir dedektifin uzayda soruşturmasını konu alan yabancı bilim kurgu dizisi.

9-BLACK MIRROR (2011)

Sadece İzleyin. Hatta direk izleyin. Her bölümü farklı konuları konu eden dizi, herkes tarafından çok beğenilen bilim kurgu deyince akla gelen ilk dizilerden biridir. En iyi yabancı bilim kurgu dizileri listemizin belki en çok tanınan dizisidir.

8-STRANGER THINGS (2016)

Netflix serisinden bir bilim kurgu dizisi. Kaybolan bir çocuğun esrarengiz bir şekilde ortaya çıkmasıyla etrafında şekillenen olayları anlatmaktadır.

7-WESTWORLD (2015)

Sanal gerçekliğin konu olduğu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

6-LOST (2004)

Bir uçağın ıssız bir adaya düşmesiyle ve uçaktaki yolcuların garip hareketleri ile ilgili bir dizi. Uçağın nereye düştüğünü kimse bilmiyor. Muhakkak izlenmesi gereken en yabancı bilim kurgu dizilerinden birisidir.

5-STAR TREK (1966)

En iyi uzay konulu bilim kurgu dizilerinden birisidir.

4-STAR TREK: THE NEXT GENERATION (1987)

En iyi uzay konulu bilim kurgu dizilerinden birisidir.

3-THE X-FILES (1993)

Daha önce izlemediğim bir dizi, ismini duydum ama fazla izleme şansım olmadı ilerleyen dönemlerde olabilir. Bir çok yerde en iyi yabancı bilim kurgu dizilerinden birisidir.

2-DOCTOR WHO (2006)

Belki de en uzun soluklu dizilerden birisidir. Kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasındadır.

1-BATTLESTAR GALACTICA (2005)

Bilim kurgu tarihinin unutulmazları arasında yerini alan Saylonlar geri dönüyor. Üstelik kendilerini geliştirmiş olarak. Artık, insanlardan ayırt edilemeyen yepyeni modelleri de var. Ve bir kez daha uzayın uzak bir köşesindeki insan kolonilerini yıkıma uğratıyor, savaş yıldızı Galactica ve yanındaki irili ufaklı gemilerden oluşan filonun peşine düşüyorlar. Listemiz en iyi yabancı bilim kurgu dizileri sıralaması konusunun sonuna geldik

Yazımızın kaynağını öğrenmek istiyorsanız buradan siteye ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


two × five =