IMDB Puanı Nedir? IMDB Puanı Hangi Kriterlere Göre Hazırlanıyor?

Bu yazımız da ise IMDB puanı nedir? IMDB puanı hangi kriterlere göre hazırlanıyor ? sorularına  cevap vereceğiz. Daha önce ki yazımızda IMDB hakkında kısaca söz etmiştik.Öncelikle eğer okumadıysanız Türkiye’de en çok izlenen yerli diziler yazımıza göz atmanızı istiyoruz. Sizin de favori diziniz listeye girmiş mi diye kontrol edebilirsiniz. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

encokizlenendiziler.net

Imdb puanı nedir? | encokizlenendiziler.net

IMDB puanı nedir?

Imdb puanı, Imdb sitesinin ücretsiz veya ücretli üye olan kullanıcılarının sitede yer alan film, dizi,gösteri, belgesel, animasyon gibi içeriklere beğenip beğendiklerine göre 1-10 arasından bir puan verilmesiyle oluşur. Sitesindeki bilgiye göre kullanıcı daha önce bir filme verdiği oyu daha sonra güncelleyebilir. Her kullanıcının yalnız bir oy kullanma hakkı vardır.

IMDB sitesine nasıl kayıt olunur?

Buradan verdiğimiz linkte ücretsiz üyelik kısmında gerekli alanları doldurup üye olabilirsiniz. Ayrıca farklı hesaplar ile üyelik alınabilir. Facebook, Twitter, Amazon, Google hesaplarınız ile kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

IMDB sitesinin sahibi kim?

IMDB sitesinin ilk kurucusu  Col Needham 1990 yılında sitenin temellerini atmıştır. İlk olarak gözleri en güzel oyuncular liste yapılarak başlayan sistem, 1998 yılın Amazon tarafından satın alınıp bugünkü halini almıştır. En güzel gözleri olan oyuncuların listesi hala devam etmekte olup eğer bakmak isterseniz, buradaki linkten listeye bakabilirsiniz. Listeden ilk sıradakilerin bir kaç fotoğrafları aşağıda gördüğünüz gibidir.

www.encokizlenendiziler.net

En güzel gözlere Sahip Oyuncular Listesi- IMDB puanlama sistemi

En güzel gözlere Sahip Oyuncular Listesi- IMDB puanlama sistemi

Evet sizce hangisinin gözleri daha güzel? Aynı puanlama sistemi burada da geçerli. En güzel gözlere sahip oyuncuları buradan oy verip listeye katkıda bulunabiliyorsunuz. Bildiğimiz en çok izlenen diziler listesi veya en çok izlenen filmler listesi için sürekli buraya geldiğimiz bu sitenin böyle farklı konularda da listelerin olması kullanıcıları memnun eden bir hizmet oldu. Ayrıca elindeki veritabanı bilgileri sayesinde TV dünyasına çok farklı konularda yardımcı olduğu da bir gerçek. Yönetmenlerin veya yapımcıların çok işine yaracak bilgiler mevcuttur.

Yazımızı beğendiyseniz takip ettiğiniz platformlarda paylaşın veya aşağıda yorum bölümüne yazı ile ilgili veya sitemiz ile ilgili görüşlerinizi bırakabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


eight + 6 =